לפני שנה בערך לקחתי החלטה להתייחס יותר ברצינות לתוכנית האימונים שלי ובמשך כמה חודשים טובים התאמנתי במלאו המרץ. למרות זאת, לצערי לא הבחנתי בתוצאות משמעותיות. כל אותו זמן הייתי משוכנעת שכל מה שעליי לעשות זה להעלות הילוך, להתאמן קשה יותר ולפקוד את מכון הכושר יותר פעמים בשבוע. לצערי לא צדקתי וזה גם לא קירב אותי במילימטר נוסף אל יעד החיטוב.

כשהבנתי שאני עושה משהו לא נכון, החלטתי לקחת צעד אחורה כדי להתבונן על התמונה כולה במבט מקרו, להתייחס לכל הפרמטרים ולהבין היכן מה עליי לעשות או לא לעשות, כדי להגיע לתוצאות ולהשיג את היעדים שהצבתי לעצמי.

בזכות הכלים שיש ברשותי כמאמנת לאורח חיים בריא והידע הרב בתזונה ובעזרת בראל, מאמן הכושר בזאוס רמת גן, שנרתם כדי לרענן ולדייק את תוכנית האימונים שלי, הצלחתי לחשב מסלול מחדש והתוצאות הגיעו תוך שבועות ספורים.

כדי שגם אתם תוכלו ללמוד מהתהליך שעברתי בחצי שנה האחרונה, וכדי שתוכלו לחסוך זמן באימונים מפרחים וחסרי תועלת, החלטתי לשתף אתכם בטיפים החשובים באמת לשמירה על שיגרת אימונים בריאה ולהשגת גוף חטוב, ותתפלאו, רובם בכלל לא קשורים למכון הכושר!

  1. שעות שינה: כדי שהגוף שלכם יתפקד במלוא החיוניות הוא זקוק לשעות שינה! כל מערכות הגוף מתפקדות טוב יותר כשאנחנו ישנים טוב בלילה ואם אתם בתהליך ירידה במשקל ותקועים די הרבה זמן, תחשבו לרגע האם אתם ישנים מספיק שעות והאם השינה שלכם איכותית ורגועה. כדי שהאימונים שלכם יהיו אפקטיביים, אתם לא יכולים להגיע אליהם עייפים, זה לא יאפשר לכם להתאמן ביעילות ועייפות כרונית מכניסה את הגוף למצב של סטרס, ומכאן הדרך אל החיטוב רחוקה מאוד.
  2. תזונה: אחוז ניכר מההצלחה בתהליך חיטוב טמון בתזונה. עליכם להקפיד על תזונה חיונית, מזינה ומשביעה. מעבר לחשיבות כמות הפחמימות המעטה וכמות החלבון הרבה, בתזונת חיטוב, חשוב מאוד להקפיד על תזונה נקייה. נקייה ממזון מעובד, מתועש, חומרים משמרים, רכיבים מלאכותיים, חומרי טעם וריח, צבעי מאכל וכו’. כל אותם רכיבים מתורגמים בגוף לרעלים ובכמות גדולה הגוף מתקשה לפנות אותם החוצה והם נאגרים ברקמות ובתאים. תהליך האגירה של אותם כימיקלים בגוף מפריע לתפקיד חיוני של כל המערכות, בין היתר מאט את קצב המטבוליזם וכתוצאה מכך גם מפריע לתהליך חיטוב.
  3. נוזלים: מים משתתפים בכל התהליכים המתרחשים בגוף! אם לא תרבו בשתיית מים (ורק מים! לא משקאות קלים לסוגיהם כולל משקאות דיאט שגורמים לגוף לאבד ויטמינים ומינרלים) הגוף שלכם לא יממש את מלוא הפוטנציאל הטמון בו, התהליכים בגוף ישובשו או יפעלו בצורה פחות יעילה וכן, זה גם אומר שתהליך החיטוב לא יתנהל כראוי.
  4. פחות זה יותר: אתם מגיעים למכון הכושר ומוצאים את עצמכם מבלים בחדר הכושר למעלה משעה וחצי? תעצרו. יש משהו שאתם עושים לא נכון. אימון כוח איכותי אמור להיות ממוקד, מדויק והוא לא אמור לעלות על 45 דקות. כשאתם מסיימים לקרוא את הפוסט הזה פשוט תרימו טלפון ותקבעו פגישה עם אחד המאמנים של זאוס, לרענון ובניית תוכנית אימונים מדויקת, קצובה בזמן ומותאמת להשגת המטרות שלכם!

5. גוונו: במשך תקופה ארוכה מצאתי את עצמי מגיעה למכון הכושר באפס מוטיבציה, יושבת שוב ושוב על אותם מכשירים ומתפללת שהזמן יעבור והאימון יסתיים. מאז שחידשתי את תוכנית האימונים שלי והוספתי ללו”ז הספורטיבי השבועי שלי פעילויות מחוץ לחדר הכושר, התחושה הזו נעלמה. היא פשוט לא קיימת יותר!  ההרגשה הזו פשוט היממה אותי וגרמה לי להגיע להתאמן יותר פעמים במלוא המרץ והאנרגיה. אז אם אתם מרגישים כבולים בלית ברירה לחדר הכושר, פשוט תגוונו! תוסיפו אימון TRX, פילאטיס או יוגה, תוסיפו שיעור מתיחות ומדי פעם, פשטו את בגדי הספורט ולבשו בגד ים. פשוט נסו בכל פעם שיעור אחר, אני מבטיחה לכם שאם .תתמידו בזה, בתוך שבועיים כבר תוכלו לסמן לעצמכם עוד 2-3 שיעורים שאתם ממש אוהבים, מלבד המכשירים בחדר הכושר

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *