אימון פונקציונלי – עידן קריימר

האימון הפונקציונלי בא לשפר תפקוד ובנוי סביב תנועות המתבצעות ביום- יום שלנו אשר מהוות את הבסיס לכל תנועה ספורטיבית של גוף האדם.

תרגילים פונקציונליים במהותם משלבים קבוצות שרירים רבות ועל כן, ביחד עם שיפור כוח גורמות גם להוצאה קלורית ניכרת ולאפקט מטבולי חזק, המראה החיצוני הוא תוצר של האימון הגופני ולא המטרה. אימונים מסוג זה מתבצעים בדרך כלל בעצימות גבוהה. ניתן כמובן להתאים אימון זה לכל מתאמן חדש עד וותיק, דרך הספורט החובבני ועד הספורט התחרותי ביותר.

שיטת האימון הפונקציונלי בראשון לציון (Zeusbox) משלבת כמה תחומים עיקריים ובתוכם יש אוצר תנועות וההשערה אין סופית בתחום הכושר הגופני.

כמה מהתחומים האלה הם:

  • Gymnastic – רקע עשיר מעולם ההתעמלות, עבודה עם משקל גוף פתיחת טווחי תנועה ושליטה בשרירי הליבה.
  • Olympic weightlifting – הרמת משקולות – הינו ענף אולימפי אשר משלב בתוכו מכלול שלם של תרגילים מורכבים המשפרים את החדות והאינסטינקטים, שיווי משקל ומהירות.

  לימוד תרגילי הענף – snatch , clean & jerk   ועוד.

  • Endurance – עבודה על סיבולת לב ריאה הכרחית לשיפור ביצועים,

עבודה על טכניקות ריצה, חתירה אופניים ועוד.

  • Muscle endurance – סיבולת שריר – עבודה על קבוצות שריר עם מספר רב של חזרות אשר משפרות את היכולת של השריר "לסחוב" יותר תחת מאמץ מקסימלי.
  • Technique – טכניקה ושיפור תנועתיות במפרקי הגוף בתרגילים מורכבים ועבודה עד לפרטים הקטנים מתבצעים ב zeusbox – בזאוס ראשון לציון באימוני elements.

 עידן קריימר