בזאוס ראשון לציון

בעולם היוגה יש מגוון עצום של סוגי חוגים, בזאוס יש את כולם עם המאמנים התותחים ביותר!

אנחנו מאמינים ביוגה ולכן אנחנו שמים דגש מיוחד.

אז הצטרפו אלינו היום!

 

 

יוגה בזאוס ראשון לציון

מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם!

 על פי התקנון ♦ ט.ל.ח ♦ הרשמתך מהווה הסכמה לשליחת דיוור בהמשך ♦ ניתן לרכוש רק פעם אחת ♦ ההרשמה מגיל 18 בלבד

מה זה יוגה?

לפני כשנתיים האו"ם הכריז על ה-21 ביוני כיום ביוגה הבינלאומי. "יוגה היא מתנה יקרת ערך של המסורת ההודית הקדומה. היא שילוב של אחדות: אחדות בין גוף, נפש ונשמה, הרמוניה בין אדם וטבע וגישה הוליסטית לבריאות ואורח חיים פעיל ובריא". אמר ראש ממשלת הודו, נרנדרה מודי, שיזם את ההצעה ליום היוגה הבינלאומי. 

חוקרים מאוניברסיטת אילינוי מצאו כי תרגול יוגה משפר באופן דרמטי את הזיכרון ואת היכולת להתמודד עם חרדה ולחץ. מחקר נוסף מצא כי היוגה מחזקת את המערכת החיסונית וגורמת לו להיות עמידה גם במקרים קיצוניים. באותו מחקר נמצא גם קשר ישיר בין תרגול היוגה לבין הפחתת תחושת הדיכאון.

ההיסטוריה של היוגה איננה מתועדת באופן מלא ולכן לא ידוע בדיוק מתי החלה מסורת היוגה. לפי מחקרים שנערכו, ידוע כי היוגה קיימת בהודו למעלה מ- 5,000 שנים. כמו כן ידוע כי המילה "יוגה" הופיעה לראשונה בכתבים העתיקים בתקופה שבין 1500-1200 לפנה"ס.

העדות הראשונה לקיום היוגה נמצאה ב- 1920 בחפירות הארכיאולוגיות בערים מוהנג'ו-דארו והראפה שבעמק האינדוס. באחד הממצאים בחפירות, ניתן לראות דמות בתנוחה יוגית מורכבת. ממצא זה מהווה את בסיס ההנחה שהיוגה היתה חלק מהותי מתרבות ההינדוס.

סוגי יוגה בראשון לציון

ויניאסה יוגה

Vinyasa Flow Yoga

תרגול עוצמתי ומאתגר הכולל קצב מהיר יחסית של מעבר בין התנוחות בקצב דינאמי וזורם. להבדיל מרצף קבוע וידוע מראש כמו בתרגול אשטנגה, Flow Vinyasa עוסקת ברצף משתנה משיעור לשיעור ומאפשר תרגול ברמות קושי שונות.

אשטנגה יוגה

אשטנגה יוגה

השיטה היותר דינאמית, המשלבת רצפים קבועים ונשימה מודעת ומבוקרת. משפרת סיבולת לב ריאה וקואורדינציה על ידי תנועה רציפה.

ויניאסה יוגה, יוגה בראשון לציון

ויניאסה יוגה

גישה עדינה ואיטית שכוללת אימון המשלב בין 12 תנוחות יוגה קבועות, שירת מנטרות, תרגילי נשימה ומדיטציה. המתרגל צריך להיות קשוב לעצמו ולמקום שבו הוא נמצא, ולדעת לעצור במקומות התואמים את יכולתו האישית בסיומו מוקדש זמן רב להרפיה. מתאים גם למתחילים.

שעורי יוגה

יוגילאצ'י

שילוב מספר סגנונות יוגה ופילאטיס- שהוא אימון בזרימה, שיבננדה שכולל הרפיה בין התנוחות ואיינגר השם דגש על הדיוק בתנוחות. האימון מתבצע בזרימה עם הנחיה פרטנית לדיוק בתנוחות עם הרפיה בין התנוחות.

soft yoga, יוגה בראשון לציון

יוגה צ'י

גישה עדינה ואיטית של היוגה, שבה המתרגל צריך להיות קשוב לעצמו ולמקום שבו הוא נמצא ולדעת לעצור במקומות התואמים את יכולתו האישית. מתאים למתחילים, בעיקר לאלו שחייבים קצת שלווה בחיים.

יוגה דינאמית

יוגה דינאמית

השיטה היותר דינאמית, המשלבת רצפים קבועים ונשימה מודעת ומבוקרת. משפרת סיבולת לב ריאה וקואורדינציה על ידי תנועה רציפה.

בשביל שתבינו שאנחנו הכי טובים פשוט בואו לגלות בעצמכם! מלאו פרטים ונחזור לתאם פגישה בהקדם.

שעורי יוגה כיום

היוגה שאנו מכירים כיום עברה שלבי התפתחות שונים. סגנון היוגה הפופולארי ביותר כיום הינו התרגול הפיסי. הגורם לכך הוא הדגש על כושר גופני ומראה חיצוני. עם זאת, גם בתרגול הפיסי המסונכרן עם הנשימה, ככל שהמתרגלים מיומנים יותר, היציבות הפיסית מובילה אותם ליציבות פנימית המאפשרת להתעמק יותר במצב הרוחני ובאיחוד בין הגוף והנפש.

אסאנות הן הבסיס של תרגול היוגה. פרוש המילה אסאנה בשפת הסנסקריט (השפה ההודית העתיקה ביותר) הינה 'להישאר', 'להיות' במצב מסוים. האסאנות הן תנוחות אשר התפתחו במשך מאות שנים כך שכל אחת מהאסאנות מאפשרת דגש והשפעה על איזורים מסויימים בגוף, מערכת השרירים, מערכת השלד, מערכת הדם, מערכת העצבים והאיברים הפנימיים. הן עוזרות לגוף להתפתח ולהיות זקוף, פתוח, חזק, גמיש, יציב ובריא. בנוסף, ישנן אסאנות אשר מפחיתות עייפות ומעוררות את מערכת העצבים שמרגיעה את הגוף. האסאנות מאפשרות לאמן ולרכז את התודעה ואת הנפש. שהייה בתנוחה ביציבות ונינוחות יוצרת איזון מנטלי ועוזרת להפחית רעשי רקע במחשבה ובתודעה.

התרגול הפיסי הנעשה בהתמדה ולאורך זמן, מאפשר לכל אחד ואחת ללמוד את רזי הגוף האישי ולהגיע למצב של שחרור ממתח, כאב,צער וסבל.

"כאשר החושים רגועים, כאשר התודעה נמצאת במנוחה, כאשר האינטלקט לא נע, אזי, אומרים החכמים, מגיע האדם לרמה הנעלה ביותר. שליטה יציבה זו בחושים ובתודעה הוגדרה כיוגה. מי שמשיג זאת אינו חי באשליות" – מתוך Katha Upanishad (מהווה חלק מטקסטים סנסקריטיים עתיקים המכילים מושגים פילוסופיים ורעיונות של ההינדואיזם, חלקם מהווים בסיס לבודהיזם).

בזאוס תוכלו למצוא מגוון שיעורי יוגה מכל הסוגים, החל מאשטנגה יוגה, ויניאסה יוגה, יוגה דינאמית וכו', החוגים משלבים תרגילי יוגה שונים ומגוונים. אצלנו תוכל לקבל שיעורי יוגה למתחילים ולמתקדמים. הירשמו עכשיו בכדי להתרשם.

 

יוגה בזאוס ראשון לציון

מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם!

למה אתם מחכים? הצרפו

למה אתם מחכים? הצרפו

יוגה בזאוס ראשון לציון

מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם!